Pirmasis UEFA Čempionų lygos turnyras įvyko 1955–1956 m. Tada jis buvo žinomas kaip Europos taurė. Nuo tada jis grojamas kasmet. Šiame pradiniame turnyre dalyvavo tik 16 komandų, kurios varžėsi keturiuose atkrintamųjų etapuose. Tai buvo pirmasis turas, ketvirtfinaliai, pusfinaliai ir finalas. Madrido „Real“ laimėjo pirmąjį turnyrą ir turi rekordinį 13 titulų šiame turnyre.
1960 m. renginys išsiplėtė iki 32 komandų. Dėl to reikėjo pridėti papildomą raundą. Kitas sporto lygos formatas išliko nepakitęs iki 1992 m., kai įvyko esminis prekės ženklo keitimas. Varžybos pakeitė pavadinimą į UEFA Čempionų lygą. Be to, pradinį ankstesnio turnyro etapą pakeitė grupių etapas. Šis formatas vis dar naudojamas iki šiol.
Kiekvienos UEFA asociacijos narės koeficientas diktuoja dalyvaujančių komandų skaičių, kurias jos gaus turnyre. Šiuos koeficientus UEFA renka iš asociacijai atstovaujančių komandų pasirodymo per pastaruosius penkis sezonus abiejuose turnyruose.
Kvalifikaciniai laiko tarpsniai
Asociacijos su didesniais koeficientais gauna daugiau laiko tarpsnių. Vadinasi, šių aukšto rango asociacijų komandos žaidžia mažiau kvalifikacijos etapų. Per metus konkurso nugalėtojai buvo 22. „Chelsea FC“ yra paskutinis nugalėtojas ir čempionų titulas.
Žemesnio rango komandoms kvalifikacija prasideda vasarą. Komandos žaidžia tris etapus ir atkrintamąsias rungtynes, kad patektų į grupių etapą, kuris prasidės rugsėjį. Fazė susideda iš aštuonių grupių, kiekvienoje po keturias komandas. Kiekviena grupės komanda žaidžia po dvejas rungtynes namuose ir išvykoje su tuo pačiu varžovu. Dvi geriausios komandos patenka į atkrintamųjų etapą. Trečią vietą užimanti komanda nukrenta į žemesnės pakopos Europos lygą.